Apple Watch рахують калорії на око: учені виявили похибку майже в 30%

20:37, 06.06.2025

Дослідження вчених з Університету Міссісіпі (University of Mississippi) показало, що Apple Watch точно відстежують пульс і кількість кроків, але помиляються майже на 30 % у підрахунку витрачених калорій. Такий рівень неточності, на думку авторів роботи, робить цей параметр малопридатним для реального підрахунку енерговитрат.

Apple Watch залишаються одними з найпопулярніших переносних пристроїв для відстеження здоров'я. Дослідники проаналізували дані 56 наукових робіт, присвячених їхній ефективності порівняно з клінічними стандартами, і з'ясували, що у визначенні серцевого ритму похибка становить лише 4,43 %, а в підрахунку кроків 8,17 %. Вважається, що для споживчих гаджетів такі цифри перебувають у межах допустимої похибки.

Водночас похибка в розрахунку спалюваної енергії склала в середньому 27,96 %, тобто більш ніж утричі перевищує допустимий рівень. Ця неточність спостерігалася незалежно від моделі Apple Watch або типу фізичної активності користувача. Ерік Шеффер (Eric Shaff), один з авторів дослідження, акцентував увагу на тому, що переносні пристрої корисні як інструмент мотивації, однак не варто сприймати всі показники як істину. Особливо це стосується даних про калорії. "Ними краще керуватися як орієнтиром, а не як медичними даними", - зазначено в дослідженні.

Схожі результати раніше продемонстрували й інші незалежні дослідження, вказуючи на системну проблему в користувацьких фітнес-гаджетах. При цьому наголошується, що з кожним роком точність пристроїв поліпшується. Наприклад, Apple, постійно працюючи над удосконаленням алгоритмів, домагається дедалі точніших показників, хоча й не позиціонує годинник як медичні прилади. Компанія продовжує додавати нові функції, пов'язані зі здоров'ям, і вдосконалювати наявні, включно з моніторингом температури тіла і виявленням апное уві сні.

Вчені наголосили, що їхня мета не в тому, щоб дискредитувати носиму електроніку, а в тому, щоб показати її поточні обмеження. За словами Дженніфер Росс (Jennifer Ross), співавтора дослідження, такі дані допомагають розробникам удосконалювати технології, роблячи пристрої більш корисними як для звичайних користувачів, так і для медичних фахівців.

Джерело: SmartPhone.ua


Обговорення новини

Коментариев пока никто не оставил. Станьте первым!
:)8-):cry:=-):-D:angry::-[:(:devil:,)
укажите цифры с картинки
 

Попередні новини


купить телефон в Одесі, Україна