SMARTtech: MNP – переносимо номер від одного мобільного оператора до іншого в Україні

15:19, 27.04.2019

З 1 травня 2019 року Україна стане до когорти держав, які лібералізують на законодавчому рівні можливості переходу громадян від одного мобільного оператора до іншого. Mobile Number Portability крокує по світу з початку 2000х і вже 2003 року буда запроваджена в Сполучених Штатах Америки. Пізніше підтягнулися інші великі країни, а в нашій влада та лобісти від постачальників послуг розтягнули процес на 10 років.

Але час прийшов. На сайті mnp.com.ua всі громадяни нашої країни зможуть ознайомитися з інформацією про те, що таке MNP, для кого ця послуга, як її пройти і скільки це займе часу. Нагадаємо, про mnp в Україні говорять з 2010 року, але тільки зараз реалізували. Тому що мало мати законодавство, треба будо підтягувати і реалізовувати процедури на програмному і технічному рівні. Можливо, Vodafone, lifecell та Київстар навіть витратились на купівлю нового обладнання.

Редакція порталу Smartphone.ua пропонує розібратися, як звичайному користувачеві змінити постачальника послуги за 3 простих кроки:

 1. Реєстрація номера. Фактично це головна умова, яку контрактні абоненти вже виконали. Адже вони ідентифікували себе у базі стільникового оператора і їх номер прив’язаний до документів і особистості. Всі громадяни, що користуються Pre-Paid мають спочатку прийти і заявити про себе. Це важливо, бо гарантує, що ваш поточній номер мобільного ніхно не зможе забрати собі.
 2. Звернутися до постачальника з заявкою на портацію. Відмовляти не мають права, просто заходьте до фірмового магазину і вимагайте бланк. Або робіть все онлайн.
 3. Отримати нову SIM та встановити її в телефон або смартфон.

Що важливо пам’ятати користувачу:

 • Портація з Київстару на Лайфсел можна робити не частіше ніж раз на 30 днів. Це стосується і інших компаній.
 • Якщо номер пов’язаний з шахрайськими діями, то у наданні послуги MNP можуть відмовити.
 • Якщо раніше Ваш родич або товариш буд, наприклад, на Vodafone, а зараз на Київстарі, то вас обов'язково автоматично попередить про це робот при здійсненні дзвінка. Зроблено розумно, аби не витратити кошти з рахунку без усвідомлення на що вони пішли.

Источник: SmartPhone.ua


Обсуждение новости

Коментариев пока никто не оставил. Станьте первым!
:)8-):cry:=-):-D:angry::-[:(:devil:,)
укажите цифры с картинки
 

Предыдущие новости

 • Как сделать с планшета игровую консоль?Как сделать с планшета игровую консоль?14:30 27.04.2019

  Современные планшеты на операционных системах iOS и Android имеют широкие возможности, одно из популярных применений гаджетов – использовать их в качестве полноценных игровых приставок.

 • В Украине запущен центр мониторинга безопасности движения на дорогахВ Украине запущен центр мониторинга безопасности движения на дорогах13:12 26.04.2019

  25 апреля прошло официальное открытие центра мониторинга безопасности движения – первого проекта в Украине «Умная дорога». Проект разработан и внедрен командой Министерства инфраструктуры Украины в партнерстве с компаниями Vodafone Украина, Nokia, Украинские Новейшие Технологии, а также совместно с Укравтодором и Отраслевым центром цифровизации и кибербезопасности.

 • Великобритания назвала, кого не допустит к созданию 5G-сетейВеликобритания назвала, кого не допустит к созданию 5G-сетей10:57 26.04.2019

  Великобритания не будет прибегать к услугам поставщиков с высоким уровнем риска для построения критически важных для безопасности страны частей сети следующего поколения (5G), заявил в четверг министр кабинета министров Дэвид Лидингтон (David Lidington).мобильные телефоны в Киеве со склада