Oba mają 5G i obsługują Apple Pencil Pro. Pro jest znacznie droższy - za OLED 120 Hz, nowszy M5 i cztery głośniki.
Krótka odpowiedź
iPad Pro 11 (M5) 5G - Tandem OLED 120 Hz, M5, cztery głośniki, 5,3 mm. iPad Air 11 (M4) 5G - to samo 5G i rysik znacznie taniej.
Kluczowe różnice
| Parametr | Apple iPad Pro 11-inch (M5) 5G | Apple iPad Air 11-inch (M4) 5G |
|---|---|---|
| Chip | Apple M5 | Apple M4 |
| Ekran | 11", Tandem OLED, 2420×1668, 120 Hz | 10,86", IPS LCD, 2360×1640, 60 Hz |
| RAM / pamięć | 12/256 GB, 12/512 GB, 16/1024 GB, 16/2048 GB | 12/128 GB, 12/256 GB, 12/512 GB, 12/1024 GB |
| Aparaty główne | 12 Mpx | 12 Mpx |
| Przedni | 12 Mpx | 12 Mpx |
| Rysik | Apple Pencil Pro, Apple Pencil (USB-C) | Apple Pencil Pro, Apple Pencil (USB-C) |
| Łączność | 5G | 5G |
| Głośniki | 4 | stereo |
| Grubość / waga | 5,3 mm / 446 g | 6,1 mm / 465 g |
| Cena | aktualne ceny | aktualne ceny |
Dane pochodzą z kart urządzeń na Smartphone.ua.
Chipy
Apple M5 i Apple M4. M5 jest nowszy.
Ekran
11" Tandem OLED 2420×1668 120 Hz kontra 10,86" IPS 2360×1640 60 Hz. Tu różnica jest najbardziej widoczna.
Obudowa
5,3 mm i 446 g kontra 6,1 mm i 465 g.
Werdykt: dla kogo który
- Najlepszy ekran - iPad Pro 11 (M5) 5G.
- Rozsądna cena - iPad Air 11 (M4) 5G.
Najczęstsze pytania
Czy oba obsługują Apple Pencil Pro?
Tak.
Ile RAM ma Air?
12 GB.
Który jest tańszy?
iPad Air 11 (M4) 5G.
