Oba mają 5G i obsługują Apple Pencil Pro. Pro jest znacznie droższy - za OLED 120 Hz, nowszy M5 i cztery głośniki.

Krótka odpowiedź

iPad Pro 11 (M5) 5G - Tandem OLED 120 Hz, M5, cztery głośniki, 5,3 mm. iPad Air 11 (M4) 5G - to samo 5G i rysik znacznie taniej.

Kluczowe różnice

ParametrApple iPad Pro 11-inch (M5) 5GApple iPad Air 11-inch (M4) 5G
ChipApple M5Apple M4
Ekran11", Tandem OLED, 2420×1668, 120 Hz10,86", IPS LCD, 2360×1640, 60 Hz
RAM / pamięć12/256 GB, 12/512 GB, 16/1024 GB, 16/2048 GB12/128 GB, 12/256 GB, 12/512 GB, 12/1024 GB
Aparaty główne12 Mpx12 Mpx
Przedni12 Mpx12 Mpx
RysikApple Pencil Pro, Apple Pencil (USB-C)Apple Pencil Pro, Apple Pencil (USB-C)
Łączność5G5G
Głośniki4stereo
Grubość / waga5,3 mm / 446 g6,1 mm / 465 g
Cenaaktualne cenyaktualne ceny

Dane pochodzą z kart urządzeń na Smartphone.ua.

Chipy

Apple M5 i Apple M4. M5 jest nowszy.

Ekran

11" Tandem OLED 2420×1668 120 Hz kontra 10,86" IPS 2360×1640 60 Hz. Tu różnica jest najbardziej widoczna.

Obudowa

5,3 mm i 446 g kontra 6,1 mm i 465 g.

Werdykt: dla kogo który

  • Najlepszy ekran - iPad Pro 11 (M5) 5G.
  • Rozsądna cena - iPad Air 11 (M4) 5G.

Najczęstsze pytania

Czy oba obsługują Apple Pencil Pro?
Tak.

Ile RAM ma Air?
12 GB.

Który jest tańszy?
iPad Air 11 (M4) 5G.

Przeczytaj też