Xiaomi jest wyraźnie tańszy i ma znacznie płynniejszy ekran. iPad to M4 i iPadOS.
Krótka odpowiedź
Xiaomi Pad 8 Pro - 3200×2136 144 Hz, 9200 mAh, 67 W, aparaty 50 i 32 Mpx, taniej. iPad Air 11 (M4) - M4, 12 GB RAM, Apple Pencil Pro.
Kluczowe różnice
| Parametr | Xiaomi Pad 8 Pro Wi-Fi | Apple iPad Air 11-inch (M4) Wi-Fi |
|---|---|---|
| Chip | Qualcomm Snapdragon 8 Elite | Apple M4 |
| Ekran | 11,2", LCD, 3200×2136, 144 Hz | 10,86", IPS LCD, 2360×1640, 60 Hz |
| RAM / pamięć | 8/128 GB, 8/256 GB, 12/512 GB | 12/128 GB, 12/256 GB, 12/512 GB, 12/1024 GB |
| Aparaty główne | 50 Mpx | 12 Mpx |
| Przedni | 32 Mpx | 12 Mpx |
| Bateria | 9200 mAh | — |
| Ładowanie | 67 W | — |
| Rysik | Xiaomi Focus Pen | Apple Pencil Pro, Apple Pencil (USB-C) |
| Łączność | Wi-Fi | Wi-Fi |
| Głośniki | 4 | stereo |
| Grubość / waga | 5,75 mm / 485 g | 6,1 mm / 464 g |
| Cena | aktualne ceny | aktualne ceny |
Dane pochodzą z kart urządzeń na Smartphone.ua.
Chipy
Qualcomm Snapdragon 8 Elite i Apple M4 - oba bardzo szybkie.
Ekran
11,2" 3200×2136 144 Hz kontra 10,86" 2360×1640 60 Hz.
Obudowa
5,75 mm i 485 g kontra 6,1 mm i 464 g.
Werdykt: dla kogo który
- Ekran, aparaty, cena - Xiaomi Pad 8 Pro.
- Ekosystem Apple - iPad Air 11 (M4).
Najczęstsze pytania
Ile RAM?
8-12 GB w Xiaomi, 12 GB w iPadzie.
Czy oba obsługują rysik?
Tak, osobno.
Który jest tańszy?
Xiaomi Pad 8 Pro.
