ZANIM WYBIERZESZ

Zalety i wady smartfonów

Co działa dobrze, co można poprawić i na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę.

Przeglądaj marki

685 smartfonów

Blackview XPLORE 6
Blackview · 2026

Blackview XPLORE 6

Mocne strony: Dimensity 9400+ i 18 GB fizycznego RAM dają XPLORE 6 duży zapas do wymagających aplikacji, gier i pracy ze zdjęciami.

Ograniczenia: Obudowa waży 428 g i ma 18,2 mm grubości. Czuć ją w kieszeni, a długie trzymanie jedną ręką męczy. Pojemność akumulatora i ochrona są tu ważniejsze od kompaktowych wymiarów.

Specyfikacja →
Honor X9e Pro
Honor · 2026

Honor X9e Pro

Mocne strony: Zapowiedziany X9e Pro wyróżnia się baterią 11000 mAh i ładowaniem 80 W w obudowie ważącej 203 g.

Ograniczenia: Duża deklarowana bateria nie zastępuje niezależnych testów po rozpoczęciu sprzedaży.

Specyfikacja →
Honor X9e s
Honor · 2026

Honor X9e s

Mocne strony: Według zapowiedzianej specyfikacji X9e s łączy baterię 8560 mAh, ładowanie 80 W i wagę 196 g. AMOLED 6,79 cala ma wysoką rozdzielczość.

Ograniczenia: To zapowiedziany model, więc rzeczywisty czas pracy wymaga niezależnych testów po rozpoczęciu sprzedaży.

Specyfikacja →
POCO C95 Pro
POCO · 2026

POCO C95 Pro

Mocne strony: Pojemny akumulator Akumulator 7500 mAh stanowi dobrą podstawę do rozmów, nawigacji i oglądania filmów.

Ograniczenia: Ograniczona ostrość ekranu Rozdzielczość 720 × 1600 przy przekątnej 6.9″ oznacza mniejszą gęstość pikseli niż w ekranach Full HD.

Specyfikacja →
Honor X8e s
Honor · 2026

Honor X8e s

Mocne strony: X8e s stawia na baterię 8100 mAh i obudowę z ochroną IP68/IP69/IP69K. Oferuje ładowanie 45 W, głośniki stereo i 256 GB pamięci.

Ograniczenia: Snapdragon 685 obsługuje tylko 4G i nie ma dużego zapasu do wymagających gier. HD+ to skromna rozdzielczość przy prawie 6,9 cala.

Specyfikacja →
Honor 600 Elite 5G
Honor · 2026

Honor 600 Elite 5G

Mocne strony: 600 Elite 5G łączy baterię 8100 mAh, ładowanie 45 W i ochronę IP68/IP69/IP69K. Główny aparat 108 MP daje więcej swobody przy kadrowaniu zdjęć w dobrym świetle.

Ograniczenia: Nazwa Elite nie czyni go flagowcem: Snapdragon 4 Gen 4 służy do codziennych zadań, a duży LCD ma tylko HD+. Brakuje aparatu ultraszerokokątnego i filmów powyżej Full HD.

Specyfikacja →
Apple iPhone Duo
Apple · 2026

Apple iPhone Duo

Mocne strony: Duży ekran, który można złożyć iPhone Duo łączy wewnętrzny ekran 7,6 cala z zewnętrznym ekranem 5,4 cala.

Ograniczenia: Po złożeniu nadal jest duży iPhone Duo waży 254 g, a po złożeniu ma 11,3 mm grubości i 84,1 mm szerokości.

Specyfikacja →
Apple iPhone 18 Pro
Apple · 2026

Apple iPhone 18 Pro

Od 6 725,24 złCena orientacyjna

Mocne strony: Płynność ProMotion Ekran obsługuje do 120 Hz. Przewijanie i animacje są płynniejsze niż przy 60 Hz, a adaptacyjne odświeżanie dopasowuje częstotliwość do treści.

Ograniczenia: Rozmiar czuć na co dzień Ekran 6.3 cala i masa 211 g sprawiają, że Apple iPhone 18 Pro wyraźnie czuć w dłoni i kieszeni.

Specyfikacja →
Honor Play20 C
Honor · 2026

Honor Play20 C

Mocne strony: Play20 C ma baterię 6000 mAh i mały dodatkowy ekran z tyłu. Duży główny wyświetlacz sprawdza się przy wiadomościach, a gniazdo słuchawkowe i czytnik linii papilarnych ułatwiają…

Ograniczenia: To podstawowy telefon z 3–4 GB RAM, aparatami 13 i 5 MP oraz wolnym ładowaniem 15 W. Początkowe 32 GB miejsca to niewiele.

Specyfikacja →
Apple iPhone 18 Pro Max
Apple · 2026

Apple iPhone 18 Pro Max

Mocne strony: Płynność ProMotion Ekran obsługuje do 120 Hz. Przewijanie i animacje są płynniejsze niż przy 60 Hz, a adaptacyjne odświeżanie dopasowuje częstotliwość do treści.

Ograniczenia: Rozmiar czuć na co dzień Ekran 6.9 cala i masa 249 g sprawiają, że Apple iPhone 18 Pro Max wyraźnie czuć w dłoni i kieszeni.

Specyfikacja →
Motorola Edge 70 Plus
Motorola · 2026

Motorola Edge 70 Plus

Mocne strony: OLED o przekątnej 6,78 cala i odświeżaniu 144 Hz daje głęboką czerń oraz płynne przewijanie. Rozdzielczość 1272×2772 zapewnia czytelny tekst, zdjęcia i filmy.

Ograniczenia: Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 jest nastawiony głównie na codzienne zadania. Wystarcza do wiadomości, filmów i nawigacji, ale wymagające gry potrzebują niższych ustawień grafiki.

Specyfikacja →
Huawei nova 16s Pro
Huawei · 2026

Huawei nova 16s Pro

Mocne strony: nova 16s Pro daje więcej możliwości kadrowania dzięki głównemu aparatowi 200 MP z OIS, teleobiektywowi 3,7× i aparatowi ultraszerokokątnemu 50 MP.

Ograniczenia: Szeroka obudowa waży 218 g, co utrudnia obsługę jedną ręką. Kirin 9010S ustępuje obecnym topowym układom w wymagających grach.

Specyfikacja →
Huawei nova 16s
Huawei · 2026

Huawei nova 16s

Mocne strony: nova 16s oferuje teleobiektyw 50 MP z zoomem optycznym 3,3× i OIS, przydatny do portretów oraz zdjęć z daleka. Bateria 7000 mAh obsługuje ładowanie 100 W.

Ograniczenia: Brakuje aparatu ultraszerokokątnego, a główny aparat korzysta ze stabilizacji elektronicznej zamiast optycznej. Kirin 8020 nie jest najlepszy do wymagających gier.

Specyfikacja →
POCO X8
POCO · 2026

POCO X8

Mocne strony: Pojemny akumulator Akumulator 8340 mAh stanowi dobrą podstawę do rozmów, nawigacji i oglądania filmów.

Ograniczenia: Brak nagrywania 4K Nagrywanie ograniczono do Full HD przy 30 kl./s. Pozostawia to mniej swobody kadrowania podczas montażu i nie zapewnia płynności zwykłego wideo 60 kl./s.

Specyfikacja →
POCO F9 Ultra
POCO · 2026

POCO F9 Ultra

Od 3 707,46 złCena orientacyjna

Mocne strony: Wydajna platforma Snapdragon 8 Elite Gen 5 i pamięć LPDDR5X / UFS 4.1 zapewniają zapas do wymagających aplikacji i wielozadaniowości.

Ograniczenia: Odczuwalne gabaryty Masa 235 g i grubość 8.74 mm są odczuwalne w dłoni i kieszeni. Mniejsze modele mogą być wygodniejsze do długiego czytania jedną ręką.

Specyfikacja →
POCO F9 Pro
POCO · 2026

POCO F9 Pro

Od 3 448,82 złCena orientacyjna

Mocne strony: Wydajna platforma Snapdragon 8 Elite Gen 5 V Series i pamięć LPDDR5X / UFS 4.1 zapewniają zapas do wymagających aplikacji i wielozadaniowości.

Ograniczenia: Skromniejszy aparat ultraszerokokątny Moduł ultraszerokokątny ma 8 MP, podczas gdy aparat główny i teleobiektyw mają wyższą rozdzielczość.

Specyfikacja →
Honor 600S 5G
Honor · 2026

Honor 600S 5G

Mocne strony: 600S 5G łączy baterię 8100 mAh, ładowanie 45 W i ochronę IP68/IP69/IP69K. Ma 8 GB fizycznej pamięci RAM i 256 GB miejsca na dane.

Ograniczenia: Rozdzielczość HD+ jest ograniczeniem przy prawie 6,9 cala, więc drobne szczegóły nie są szczególnie ostre.

Specyfikacja →
Redmi Note 17 Pro Max 5G
Redmi · 2026

Redmi Note 17 Pro Max 5G

Od 1 983,03 złCena orientacyjna

Mocne strony: Akumulator z zapasem Akumulator 10000 mAh daje zapas energii na rozmowy, wiadomości i nawigację. Przydaje się, gdy w ciągu dnia nie masz pod ręką gniazdka.

Ograniczenia: Brak rozszerzenia pamięci Nie ma gniazda microSD, więc pojemność trzeba wybrać z zapasem.

Specyfikacja →
Redmi Note 17 Pro 5G
Redmi · 2026

Redmi Note 17 Pro 5G

Od 1 465,71 złCena orientacyjna

Mocne strony: Akumulator z zapasem Akumulator 8340 mAh daje zapas energii na rozmowy, wiadomości i nawigację. Przydaje się, gdy w ciągu dnia nie masz pod ręką gniazdka.

Ograniczenia: Brak nagrywania 4K Nagrywanie ograniczono do Full HD przy 30 kl./s. Pozostawia to mniej swobody kadrowania podczas montażu i nie zapewnia płynności zwykłego wideo 60 kl./s.

Specyfikacja →
Redmi Note 17 5G
Redmi · 2026

Redmi Note 17 5G

Od 1 207,03 złCena orientacyjna

Mocne strony: AMOLED z płynnym przewijaniem Na ekranie 6,99″ o rozdzielczości 1080 × 2396 wygodnie czyta się tekst, ogląda zdjęcia i seriale.

Ograniczenia: Podstawowe możliwości aparatów Brakuje aparatu ultraszerokokątnego i zoomu optycznego, a wideo ograniczono do 1080p przy 30 kl./s.

Specyfikacja →
Redmi Note 17
Redmi · 2026

Redmi Note 17

Od 991,46 złCena orientacyjna

Mocne strony: AMOLED z płynnym przewijaniem Na ekranie 6,99″ o rozdzielczości 1080 × 2396 wygodnie czyta się tekst, ogląda zdjęcia i seriale.

Ograniczenia: Brak obsługi 5G Łączność komórkowa kończy się na 4G. Wystarcza to do korzystania z LTE, ale telefon nie połączy się z 5G po pojawieniu się odpowiedniego zasięgu.

Specyfikacja →
Redmi 17C 5G
Redmi · 2026

Redmi 17C 5G

Mocne strony: Akumulator z zapasem Akumulator 6000 mAh daje zapas energii na rozmowy, wiadomości i nawigację. Przydaje się, gdy w ciągu dnia nie masz pod ręką gniazdka.

Ograniczenia: Ograniczona ostrość ekranu Rozdzielczość 720 × 1600 przy przekątnej 6,9″ oznacza mniejszą gęstość pikseli niż w ekranach Full HD.

Specyfikacja →
Sony Xperia 10 VIII
Sony · 2026

Sony Xperia 10 VIII

Mocne strony: Przy masie 168 g i szerokości 72 mm telefon wygodnie nosi się na co dzień. Ekran 6,1 cala nie wymaga wielkiej obudowy, a akumulator 5000 mAh daje rozsądny zapas energii.

Ograniczenia: Qualcomm Snapdragon 6 Gen 3 dobrze pasuje do codziennych aplikacji, ale wymagające gry mogą potrzebować niższych ustawień grafiki.

Specyfikacja →
Honor Play20 A
Honor · 2026

Honor Play20 A

Mocne strony: Play20 A łączy duży ekran 6,9 cala z małym dodatkowym wyświetlaczem z tyłu. Bateria 6000 mAh pasuje do telefonu do rozmów i wiadomości.

Ograniczenia: Helio G81 i 3–4 GB RAM nie dają dużego zapasu do wymagających gier. Podstawowe 32 GB pamięci szybko się zapełnią, a ładowanie 15 W jest powolne przy tej baterii.

Specyfikacja →